Hrajeme si německy

Co děláme a co už umí děti ze třídy Kuřátka?

Každý čtvrtek za námi přijde lektorka Monika, která na nás mluví pouze německy a mi se jí snažíme porozumět. Zezačátku to bylo těžké, ale dnes již známe plno německých slovíček díky říkankám , básničkám a hrám, které spolu hrajeme. Také spolu zpíváme německé písničky a malujeme – třeba pana Hampelmanna. Až pojedeme navštívit naší spřátelenou školku v Rakousku ve vesnici Japons, tak našim kamarádům budeme už možná něco rozumět. Oni se zase na oplátku učí náš krásný český jazyk a určitě je to pro ně stejně zábavné jako pro nás. Prozatím si aspoň píšeme dopisy, jak nám to jde a posíláme v nich i své fotky a dárečky pro kamarády.

Kindergarten und Spezielles pädagogisches Zentrum

Demlova 28, 586 01 Jihlava, Czech Republic

Kindergarten

Einrichtung für Kinder im Alter von 3 – 7 Jahre, das heisßt Vorschulkinder. Hier sind Kinder , die geistig, körperlich and geistig gesund sind und Kinder, die geistige, körperliche, sprachliche, akustische oder visuelle Behinderung haben, zusammen und weiter auch Kinder,  die an Störungen Artismus leiden und mehrfachbehinderte Kinder.

Spezieles pädagogisches Zentrum

Diese Abteilung kümmert sich um vollständige Diagnostik der Klienten, Suche nach Klienten und rechtzeitige spezielle pädagogische und psychologische Pflege. Weiter führt man hier: spezielle Terapie nach dem Bedarf :

Kindergarten

Einrichtung für Kinder im Alter von 3 – 7 Jahre, das heisßt Vorschulkinder. Hier sind Kinder , die geistig, körperlich and geistig gesund sind und Kinder, die geistige, körperliche, sprachliche, akustische oder visuelle Behinderung haben, zusammen und weiter auch Kinder, die an Störungen Artismus leiden und mehrfachbehinderte Kinder.

IB – KSP

Interkulturní vzdělávání dětí, žáků a pedagogů

Interkulturelle Bildung für Kinder, Schüler und Pädagogen

Registrační číslo projektu: M00228

Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj (ERDF) a státním rozpočtem ČR.

Název operačního programu: Evropská územní spolupráce Rakousko-ČR 2007-2013

Číslo priority:      1

Název priority:    Socioekonomický rozvoj, cestovní ruch a transfer know-how

Číslo opatření:    1.3