Režim nástupu dětí do mateřské školy po návratu ze zahraničí

Prosím pozorně čtěte informace uvnitř!

REŽIM NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ

POVINNOST ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ DĚTÍ (I POVINNOST ZAMĚSTNANCŮ) INFORMOVAT MŠ A SPC JIHLAVA O SVÝCH CESTÁCH DO ZAHRANIČÍ V POSLEDNÍCH 14 DNECH do zemí s nízkým, středním, vysokým, velmi vysokým a extrémním rizikem výskytu onemocnění Covid-19, které přesahují 12 hodin.

Z toho plyne povinnost zaměstnavatele zamezit vstupu dětem (zaměstnancům), kteří se vrátili ze zahraničí, do doby, než se osoby prokáží negativním RT-PCR nebo antigenním testem na veřejném odběrovém místě nebo jinými skutečnostmi (očkování, prodělání nemoci). Země dle aktuální míry rizika nákazy – stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR.

DĚTI PO DOVRŠENÍ 6 LET – stejná pravidla jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí (zaměstnance).

DĚTI DO 6 LET – mateřská škola nesmí umožnit osobní přítomnost dětí, které se vrátily ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, po dobu 7 dní od vstupu na území ČR, resp. po dobu 10 dní, jde-li o návrat ze zemí s extrémním rizikem nákazy.

MŠMT: Informace pro školy a školská zařízení platná od 9.7.2021

MZ: Ochranná opatření platná od 9.7.2021

Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR - Č. j.: MZDR 20599/2020-96/MIN/KAN

Přidáno 16. 7. 2021, autor: Eva Libánská