MŠ Sluníčko

- Tereza Kalná - učitelka

- učitelka  Bc. Andrea Novotná

Počet dětí ve třídě: 25

SPECIFIKA TŘÍDY: heterogenní skupina ve věkové kategorii (3 – 7 let)

CHARAKTERISTIKA TŘÍDY:

Aktivně se zapojujeme do dění v centru pro seniory, které je součástí naší budovy. Využíváme nabídky kulturních, sportovních a vzdělávacích aktivit. Děti pracují s keramickou hlínou, nabízíme jim rozmanité činnosti, které vedou k rozvoji polytechnické výchovy (práce s různými materiály, modelování a konstruktivní činnosti. Pro předškoláky s menší potřebou spánku zařazujeme místo poobědního klidu přípravu na vstup do ZŠ (grafomotorika, preventivní logopedické chvilky, výtvarné a pracovní činnosti). Spolupráci s rodiči prohlubujeme prostřednictvím třídních schůzek, tvořivých dnů a aktivit s rodiči a dětmi.

V tomto školním roce se zaměříme na environmentální výchovu. S dětmi plánujeme být venku za každého počasí, využijeme i místní dopravu k výpravám za zvířátky.

MŠ Sluníčko je třída nacházející se v novém zařízení MŠ Rantířovská pod Mateřskou školou a Speciálně pedagogickým centrem Jihlava, příspěvková organizace. Třída je součástí Sociálního centra Kraje Vysočina