Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava, příspěvková organizace

Stravování

Vedoucí jídelny

Anna Wastlová

Tel.: 567 570 043
E-mail: jidelna.demlova28@seznam.cz

Platby

Bc. Jana Vystrčilová

Tel.: 567 570 052
E-mail: jidelna.demlova28@seznam.cz

Úřední hodiny: pondělí až pátek 07:00 až 08:00

Jídlo je dětem podáváno třikrát denně, při stolování jsou děti vedeny k samostatnosti a sebeobsluze, do jídla nejsou nuceny, ale snažíme se o maximální motivaci formou osobního příkladu a přiznání kompetence výběru dítěti (můžeš se sám rozhodnout, kolik si jídla vezmeš a sám si podle chuti přidat). Kromě pití k jídlu mají děti během celého dne možnost využít pitného režimu a podle potřeby se napít z hrnečku, který si přinesly z domova, a který odpovídá hygienické normě. Pitná voda, šťáva nebo džus jsou dětem dostupné celý den a mohou se i samy kdykoliv obsloužit.

Vycházíme vstříc dětem se speciálními požadavky na stravování (potravinové alergie, diety, či omezená hybnost).

Přesnídávky, svačiny, oběd a pitný režim jsou pro Mateřskou školu Demlova 28 a Mateřskou školu Mašinka Demlova 34 a zajišťovány ve školní jídelně při Mateřské škole a Speciálně pedagogickém centru Jihlava.

Přihlašování a odhlašování strávníků provádí zákonný zástupce dítěte prostřednictvím třídních učitelek do 14.00 hod na následující varný den. Při nemoci je možné si první den jídlo odebrat v jídlonosiči v čase 15 minut před výdejem oběda v jídelně mateřské školy Demlova 28 nebo přímo ve výdejnách odloučených pracovišť MŠ – Demlova 34 a Na Stoupách. Na další dny nepřítomnosti musí zákonný zástupce strávníka odhlásit (dle zákona není nárok na dotovanou stravu). Za neodhlášené, neodebrané jídlo se finanční náhrada neposkytuje.

Informace o alergenech

Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, ukládá povinnost stravovacím provozům uvádět alergeny obsažené v nabízených pokrmech s účinností od 13. 12. 2014. Alergeny se rozumí potraviny uvedené v Příloze II Nařízení 1169/2011. Nařízení ukládá povinnost vyznačit u nebalených potravin (mezi které, dle článku 1 odst. 3 nařízení, patří i pokrmy) na viditelném místě písemný výčet stanovených alergenů obsažených v nabízených pokrmech (včetně nápojů).


Způsoby informování v naší školní jídelně

  1. vyvěšením seznamu alergenů
  2. uvedením přímo v jídelníčku
  3. bližší informace předaná na osobní vyžádání vedoucí ŠJ
  4. umístění na webových stránkách školy: ZDE

 


Aktuální týden (13.7.2020 - 19.7.2020) tisk

13. 7. 2020, pondělí

Přesnídávka Chléb, pomazánka baklažánová, paprika, bílá káva (1, 7)
Polévka Cizrnová s krutony (1)
Hlavní chod Špagety s kuřecím masem sypané sýrem, broskev, čaj jahodový (1, 7)
Svačina Rohlík, pomazánka rakytníková, mléko (1, 7)

14. 7. 2020, úterý

Přesnídávka Obložená veka se šunkou, rajče, čaj malinový (1, 7)
Polévka Srbská čorba (1)
Hlavní chod Pečené buchty s borůvkovým džemem, mléko (1, 3, 7)
Svačina Chléb, pomazánka brokolicová se sýrem, okurka, caro (1, 7)

15. 7. 2020, středa

Přesnídávka Houska, pomazánka vaječná, mrkev, kakao (1, 3, 7)
Polévka Zeleninová se strouháním (1, 3, 9)
Hlavní chod Zapečené brambory s treskou, lososem a smetanou, rajče, čaj švestkový (4, 7)
Svačina Chléb, pomazánka z vepřového masa, paprika, čaj švestkový (1, 7, 10)

16. 7. 2020, čtvrtek

Přesnídávka Bílý jogurt, špalda s medem a klikvou, jablko, čaj rybízový (1, 7)
Polévka Hovězí s těstovinou (1, 9)
Hlavní chod Znojemská hovězí pečeně, rýže, čaj rybízový, děti - ovocná přesnidávka (1)
Svačina Houska, pomazánkové máslo s pažitkou, okurka, granko (1, 7)

17. 7. 2020, pátek

Přesnídávka Vánočka s máslem, hruška, frapko (1, 3, 7)
Polévka Kmínová s kapáním (1, 3)
Hlavní chod Vepřové nudličky na zelenině, bramborová kaše, zelný salát s kukuřicí, čaj s citronem (1, 7, 9)
Svačina Chléb, pomazánka z eidamu, zelenina, čaj s citronem (1, 7)
Nápoj Pitný režim se poskytuje denně - formou vody, džusu, sirupu


Příští týden (20.7.2020 - 26.7.2020) tisk

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru