Obecné informace

INFORMACE PRO RODIČE PŘED ZAČÁTKEM NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU

CO DÍTĚ DO MŠ POTŘEBUJE:

- přezůvky s pevnou patou

- pohodlné oblečení do třídy

- pohodlné oblečení pro pobyt venku

- náhradní oblečení pro případ nehody (s ohledem na potřeby dítěte)

- pláštěnka a holinky

- pyžamko pro polední odpočinek

- zubní pasta a zubní kartáček

- plastový hrníček

V MŠ UVÍTÁME:

- krabičky s papírovými kapesníčky

- nevyužitý či přebytečný materiál vhodný pro tvořivé činnosti

- papír na kreslení

POKUD BUDETE POTŘEBOVAT DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

RÁDI JE VÁM POSKYTNEME TELEFONICKY

V PONDĚLÍ 31.8. 2020  - NA TEL. ČÍSLE:  565 599 270 (třída Liščat)

565 599 274 (třída Vlčat)

Pokud máte zájem, můžete hlasovat pro naši školku v soutěži - Stavba roku 2020

DŮLEŽITÉ!

INFORMACE K ZNOVUOTEVŘENÍ MŠ

OD 25. 5. 2020

Ředitelka MŠ a SPC Jihlava po dohodě se zřizovatelem rozhodla, že otevře mateřské školy dne 25. 5. 2020 dle podmínek daných MZ a MŠMT ČR. Více podrobností uvnitř aktuality.

Vážení rodiče,

Ředitelka Mateřské školy a Speciálně pedagogického centra Jihlava po dohodě se zřizovatelem rozhodla, že pracoviště (MŠ Demlova 28, MŠ Mašinka, MŠ Bystrouška) otevře pravděpodobně po skončení nouzového stavu. MŠ Pohádka, Na Stoupách 111, vzhledem k uzavření místní školní jídelny, bude uzavřena a děti budou mít k dispozici třídu na pracovišti MŠ Mašinka, Demlova 34a. Zde jim budou k dispozici jejich paní učitelky z MŠ Pohádka.

MZ ČR doporučuje předškolní zařízení otevřít ke stejnému datu jako otevření prvního stupně základních škol, pokud nedojde ke zhoršení epidemiologické situace, tedy 25. 5. 2020.

Pokyny pro děti a zákonné zástupce k nástupu do MŠ platné od 25.05.2020:

• Dítě může být přijato pouze bez akutních zdravotních potíží (horečka, kašel, dušnost…).
  • Před nástupem dítěte do MŠ, předá zákonný zástupce pedagogovi podepsané čestné prohlášení  ZDE, bez něj nemůže dítě do MŠ nastoupit.
  • Dítě je do MŠ přiváděno pouze jednou osobou, která je povinna mít  zakrytý obličej (rouška, šála…). U vstupu bude probíhat ranní filtr, tzn. měření teploty a dezinfekce rukou. Následovně dítě si převezme pedagogický personál a dítě samotné odvádí do šatny a do třídy. Rodič už nebude dál pokračovat s dítětem.
  • Pedagogové budou mít k dispozici roušky a štíty. Nošení roušek dětí ve třídách a prostorách mateřské školy necháváme na rozhodnutí rodičů. Prosíme rodiče, aby ranní příchod do MŠ byl nejpozději do 8.00- jinak dítě již nepřijmeme.
  • Vyzvedávání dítěte - rodič zazvoní a opět pedagog předá dítě u hlavního vchodu- za příznivého počasí budeme venku.
  • Karty v MŠ Bystrouška budou do odvolání blokovány.
  • Třídní vzdělávací program bude zaměřen především na pobyt venku, zároveň v tomto období nebudou probíhat žádné doplňkové aktivity.
  • Prostory MŠ budou pravidelně uklízeny a několikrát denně budou dezinfikována riziková místa. Pro osušení rukou budou využívány jednorázové papírové ubrousky. Zároveň žádáme rodiče, aby dětem do MŠ nedávali z hygienických důvodů žádné osobní hračky z domova.
  • Prosíme rodiče, aby každé dítě ráno mělo batoh, kde bude mít láhev s pitím na ven.
  • DĚKUJEME

O dalších změnách a novinkách budeme pravidelně informovat na webových stránkách www.msdemlova.cz, případně vám informaci sdělíme telefonicky.

Nařízení bylo zpracováno na základě metodiky MŠMT.

Předpokládaný denní režim dne v Mateřské škole Bystrouška, Na Dolech

Čas Aktivita Příchod Vyzvedávání  Internátní provoz
5:00-6:00 Vstávání, hygiena u spících dětí. Příchod dětí. A N A
6:00-6:30 Snídaně pro spící děti. Příchod dětí. A A N