Stravování

Jídlo je dětem podáváno třikrát denně, při stolování jsou děti vedeny k samostatnosti a sebeobsluze, do jídla nejsou nuceny, ale snažíme se o maximální motivaci formou osobního příkladu a přiznání kompetence výběru dítěti (můžeš se sám rozhodnout, kolik si jídla vezmeš a sám si podle chuti přidat). Kromě pití k jídlu mají děti během celého dne možnost využít pitného režimu a podle potřeby se napít z hrnečku, který si přinesly z domova, a který odpovídá hygienické normě. Pitná voda, šťáva nebo džus jsou dětem dostupné celý den a mohou se i samy kdykoliv obsloužit.

Vycházíme vstříc dětem se speciálními požadavky na stravování (potravinové alergie, diety, či omezená hybnost).

Přesnídávky, svačiny, oběd a pitný režim jsou pro Mateřskou školu Demlova 28 a Mateřskou školu Mašinka Demlova 34 a zajišťovány ve školní jídelně při Mateřské škole a Speciálně pedagogickém centru Jihlava. Dětem v MŠ Pohádka, Na Stoupách 3 je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava. Přesnídávky, svačiny, oběd a pitný režim jsou zajišťovány ze školní jídelny při Střední škole obchodu a služeb Jihlava se sídlem Karoliny Světlé 2, 586 01 Jihlava, školní jídelna Na Stoupách 3. Mateřská škola Bystrouška, Na Dolech 111, disponuje vlastní školní jídelnou a kuchyní.

Stravování dětí se řídí především vyhláškou č. 107/2005 o školním stravování. Dle této vyhlášky jsou děti rozděleny podle dosaženého věku v příslušném školním roce do věkových kategorií do 6 let a 7 – 10 let. Zákon stanoví i výživové normy pro věkové kategorie, které musí obě jídelny dodržovat.

Přihlašování a odhlašování strávníků provádí zákonný zástupce dítěte prostřednictvím třídních učitelek do 14:00 hodin na následující varný den.

První den neplánované nepřítomnosti strávníka lze odebrat jídlo v jídlonosiči v čase od 10:45 do 11:05 v jídelně mateřské školy Demlova 28 nebo přímo ve výdejnách odloučených MŠ – Demlova 34a  a Na Stoupách 3. V jídelně mateřské školy Na Dolech 111 pak v čase od 11:15 do 11:30. Na další dny nepřítomnosti musí zákonný zástupce strávníka odhlásit (dle zákona není nárok na dotovanou stravu). Za neodhlášené, neodebrané jídlo se finanční náhrada neposkytuje.

Přidáno 4. 9. 2018, autor: J4W Admin