O červené slepičce

Dobrý den, milé děti a milí rodiče!

Doufáme, že už se těšíte na další pokračování naší obývákové školky. Dnes jsme pro vás připravily pohádku O červené slepičce. Nejprve Vám pohádku přečteme, potom si ji podle obrázků můžete převyprávět.

Těšit se můžete na omalovánku, básničku i písničku. Samozřejmě je připravena i logopedie s p. uč. Hankou. Máme připravené pracovní listy, které určitě s pomocí rodičů hravě zvládnete. Dokonce si vyrobíte i papírové loutky a pohádku si můžete zahrát i jako loutkové divadlo.

Tak s chutí do toho!

1. Poslech pohádky O červené slepičce ZDE

• Text k pohádce ZDE

2. Popiš, co je na obrázcích ZDE

3. Omalovánka slepička ZDE.

• Pro předškoláky: dokresli slepičce peříčka ZDE

4. Zahrajeme si kvíz a budeme hledat správnou odpověď ZDE

5. Nyní si zkusíme vybarvit nebo vytleskat slabiky. Hledáme, které jsou krátké nebo dlouhé ZDE

6. Naučíme se krátké říkadlo – Jedno zrnko, jeden klas ZDE

7. Zkusíme porovnat počet upečených chlebů a teček. Zjistíme, jestli máme teček stejně,víc nebo méně. ZDE

8. Najdeme nejmenší a největší zvířátko v řadě ZDE

9. Pohádku si můžeme také zahrát pomocí papírových loutek, které si vyrobíme. ZDE

• výroba papírových loutek – vybarvi zvířátka, s pomocí, nebo sám, vystřihni, nalep na špejli a zahraj divadlo

10. Logopedická chvilka s Hankou ZDE

11. Zazpívejme si písničku O červené slepičce ZDE

• Text písničky ZDE

A za to vaše snažení se můžete pustit do pečení. Zkuste si upéct domácí chleba nebo voňavé koláče.

Tak dobrou chuť a příště na viděnou!

Za poskytnutí pohádky a materiálů k ní děkujem Mgr. Sylvii Dolákové. Další pohádky této autorky naleznete na jejím eshopu http://eshop.sylviad.cz/

Přidáno 23. 4. 2020, autor: Eva Libánská