O veliké řepě

Dobrý den milé děti a milí rodiče,

vítejte u obývákové školky nejen pro předškoláky. Tento týden budeme pracovat s pohádkou „ O VELIKÉ ŘEPĚ“, kterou jistě všichni znáte. Nejprve si přečteme pohádku, kterou si následně převyprávíme. Zkusíme si zapamatovat, která postava drží koho a procvičíme si paměť. Následně si pohádku zkusíme seřadit pomocí obrázků a celý příběh převyprávíme. Vyrobíme si prstové divadlo a společně s dalšími členy rodiny si můžeme celou pohádku zahrát. Logopedka Naděnka nás provede logopedickými cvičeními a nakonec se naučíme písničku.

Pokyny pro rodiče:

K lekci si prosím vytiskněte pracovní listy, se kterými budete následně pracovat.

1. Společně si přečteme pohádku „O VELIKÉ ŘEPĚ“, ZDE.

2. Děti se pokusí zapamatovat si pořadí jednotlivých postav pomocí obrázků ZDE a následně seřadit obrázky dle dějové posloupnosti. ZDE

3. Děti si vyrobí prstové divadlo a společně si jej můžete zahrát.

• Prstové divadlo ZDE

4. Podívejte se prosím na video s logopedickým cvičením ZDE

5. Kdo má chuť, může si spolu s námi zazpívat písničku o veliké řepě ZDE.

• Text k písničce ZDE

Doufáme, že jste si další obývákovou školku užili a znáte už pohádku O veliké řepě nazpaměť.

Budeme se těšit. Na viděnou v další obývákové školce.

Přidáno 30. 4. 2020, autor: Eva Libánská