Den Země: Dráček Odpaďáček

Krásný den milé děti a milí rodiče,

Vítejte u další obývákové školky nejen pro předškoláky. Slyšeli jste už o Dráčkovi Odpaďáčkovi? A víte, kolik má takový drak hlav? To se všechno dozvíte v pohádce, kterou si společně přečteme. Pokud si nebudeš vědět rady, dráček Odpaďáček ti ve videu napoví, co která hlava má nejraději. S pomocí rodičů si vyrobíme pomůcku, s kterou se naučíš hravě třídit odpad i ty! Procvičíme si prstíky a uvolníme zápěstí s pracovními listy. Naučíme se novou stolní hru a užijeme si u ní spoustu zábavy! Logopedka Hanka nás provede logopedickým cvičením a dozvíš se, co znamená slovo „upcyklace“. Nabídneme ti také inspiraci na zábavu pro dlouhé dny doma a nakonec si zazpíváme a zatančíme s Míšou. Přejeme hodně zábavy!

Pokyny pro rodiče:

K lekci si prosím vytiskněte materiál pro tvorbu pomůcky, pracovní listy a také podklady pro stolní hru.

1. Společně si přečteme pohádku „O Dráčkovi Odpaďáčkovi“  a následně odpověz na uvedené otázky ZDE

2. Pamatuješ si, co která hlava má nejraději? Neboj, Dráček Odpaďáček ti poradí ve videu ZDE

3. Teď už to jistě zvládneš i ty! Vyrob si s rodiči pomocí videa pomůcku a vyzkoušej si třídit odpad pro Dráčka Odpaďáčka

• Co na výrobu budeš potřebovat? ZDE
  • Jak na to? ZDE

4. Pomoz dráčkovi Odpaďáčkovi najít cestu do správného kontejneru! ZDE

5. To je nadělení! Najdeš na obrázku, které věci nemají v řece co dělat? ZDE

6. Kdo má chuť, ať se přidá ke stolní hře „Kdo naplní, vyhraje!“ ZDE

7. Logopedická chvilka s Hankou ZDE

8. Že je ta věc na vyhození? Ale ne! Ukážeme ti, jak si můžeš vyrobit něco nového ze starého! ZDE

9. A nakonec si zazpíváme a tančíme s Míšou. ZDE

Nápady, co dělat v dlouhých dnech:

Nevíš, co dlouhé dny doma dělat? Využij naší inspirace:

• Chtěli byste si zahrát kuželky, ale herna je zavřená? Nevadí! Ukážeme ti, jak si takovou hernu můžeš vyrobit z toho, co máš doma! ZDE
  • Už tě nebaví si s míčem jenom házet? Tady máš nápad na novou hru! ZDE
  • Vyzkoušej si, jakou máš mušku! ZDE

Doufáme, že se ti s Dráčkem Odpaďáčkem líbilo a už víš, co má nejraději!

Budeme se těšit! Na viděnou v další obývákové školce.

Přidáno 13. 4. 2020, autor: Eva Libánská