Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava, příspěvková organizace

Polámal se mraveneček

Milé děti a milí rodiče,

vítejte u poslední obývákové školky. Určitě jste si všimli, že v pondělí už se nám otevřou brány našich mateřských škol a vy už si zase budete moct společně hrát, kreslit, zpívat a proběhnout se v našich krásných zahradách. Poslední obýváková školka je zakončením tohoto náročného období. Čeká nás pohádka Polámal se mraveneček, která vypráví o tom, že i když jsme nemocní a je nám ouvej, potřebujeme mít nablízku svoji rodinu .... mámu, tátu, bráchu, ségru a další.

Nejprve si povíme společně pohádku Polámal se mraveneček. Následně si zkusíme vyrobit papírovou roušku. Zkusíme posbírat co nejvíce mravenců do svého mraveniště. Vymalujeme si omalovánku o tom, jak si mravenečkové pomáhají. Naučíme se pohybovou básničku a pořádně se protáhneme. Namalujeme mravenečkovy skoky a slzičky. Čeká nás také logopedie s Hankou a nakonec si s paní učitelkou Vendulkou zazpíváme písničky.

Pokyny pro rodiče:

1. Společně si přečteme pohádku Polámal se mraveneček ZDE

  • Pohádka ke stažení ZDE

2. Návod na výrobu roušky ZDE

  • potřebujeme: vytisknutou roušku ZDE, nůžky, vlnu, brčko, pastelky (vodovky, voskovky…)

3. Hra mravenci: vytiskneme si počet papírů kolik je hračů. Po té hazíme hrací kostkou a určitý počet mravenců kroužkujeme. Vyhrává ten, kdo bude mít všechny mravence dřív zakroužkované. ZDE

4. Omalovánka Pomáhající mravenci ZDE

5. Pohybová básnička ZDE

6. Grafomotorické cvičení (práce s tužkou) ZDE

7. Logopedická chvilka s Hankou ZDE

8. Písničky s paní učitelkou Vendkulkou:

  • O Ferdovi ZDE a text k písni ZDE
  • Mravenčí ukolébavka ZDE a text k písni ZDE

Přidáno 24. 5. 2020, autor: Eva Libánská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru